KUŹNIA DRAM: BLOG SABBATH – THE ULTIMATE SCENT GUIDE

Zastosowanie zapachu w RPG i LARPach. Czy ktoś o tym myśli?

Jak się okazuje – tak!

Grałam kiedyś u mistrza gry, u którego kluczowe postaci opowieści miały swój zapach i zanim się pojawiły, następowała zmiana zapachowej aury… Na przykład Lucyfer pachniał rumiankiem.  🙂

Mam wrażenie, że to mógł być autor poniższego tekstu. 

Na dobry początek tygodnia – totalna niespodzianka, o której nie wiedziałabym, gdyby nie wejścia z bloga grupy LARPowej Kuźnia Dram.

Zaniemówiłam. Dziękuję, Koryfeuszu!

 

KUŹNIA DRAM: BLOG SABBATH – THE ULTIMATE SCENT GUIDE: Czym pachnie Afrodyta , gdy wędruje wśród śmiertelnych? Krople jakiej marki zrosiły wczoraj ciało wampirycznego Księcia Pragi? Co kupić u alchemika na Targu Róży i Piżma przed Rubinowym Balem w Pałacu du Montaigne?

Oto są pytania! …

Link do kompletnego wpisu: KLIK

 • Zdjęcie to plakat reklamujący kolejne Warsztaty LARPowe organizowane przez Kuźnię Dram. 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

14 komentarzy o “KUŹNIA DRAM: BLOG SABBATH – THE ULTIMATE SCENT GUIDE”

 1. strasznie mi się spodobał pomysł zachodzenia w głowę czym różne, często fikcyjne osoby mogłyby pachnieć… brawo za arcyciekawy pomysł i wbicie mi klina… teraz zachodzę w głowę czym miałby pachnieć wiedźmin i mój hammerdin z D2…

 2. Sabbath super 😀

  to sama prawda! Twój blog jest wyjątkowy, uwielbiam Twoje wpisy :))

  ja się zawsze zastanawiałam czym pachną bohaterowie książek, które czytam 😉

  hmm czemu Lucyfer pachnie rumiankiem :>

 3. Sabbath, sama prawda 🙂
  Brawo dla Kuźni za docenienie kunsztu i bloga… wyjątkowość i piękno powinny być jak najszerzej i najmocniej promowane 🙂

  Rumianek też mnie frapuje…

 4. Dziękuję Wam serdecznie, ale… tam sama prawda. Sama kurtuazja. Ale sam fakt, że ktoś czyta pod takim kątem mnie po prostu "rozwalił".

  W kwestii rumianku: grając nie zastanawiasz się, czemu dana postać pachnie tak właśnie – jak z ludźmi w realu – tacy są. Pierwsze moje w tej kampanii spotkanie z Lucyferem nastąpiło w dziwnym miejscu, z widokiem na widmową stodołę. 🙂 Rumianek był na miejscu, tworzył postać.
  Nie wiem, czemu rumianek. Ja odbierałam go jako element przewrotnej natury najpiękniejszego z aniołów: kojarzony z czystością i niewinnością zapach dodał mu świetlistości, jasności, odział go w biel. Skojarzenie z rumiankiem budzi w mózgu pokłady wspomnień połączonych z niewinnością – to dawało Lucyferowi dodatkowy, przewrotny, niebezpieczny urok. I było paradoksalnie – przerażające.

 5. Rumianek? Bo tak pachną anioły, nawet te po przejściach? 😉

  Mnie anioły kojarzą się też z zapachem ciepłego miodu.

 6. Przeczytałam 🙂 Wspaniałe, gratuluję 🙂 Takie gesty są zawsze miłe! Próbuję sobie wyobrazić w jaki zapach ubrałabym Lucyfera… Celowałabym w coś drzewno-orientalnego.

  1. Ja celowałabym w anioła światłości. Może dodałabym jakiś mroczny element, ale szczegółowy opis w toku narracji na sesji RPG się po prostu nie sprawdzi. To musi być coś jak rumianek właśnie: coś prostego, coś, co każdy zrozumie, co poruszy wyobraźnię nie tylko zapachową.

 7. wiedźma z podgórza

  Dołączam do zachwyconych rumiankowym Lucyferem. Och i ach! 🙂
  I w ogóle serdeczne gratulacje! 🙂

  1. wiedźma z podgórza

   Bym zapomniała. O sam koncept rumiankowego Lucka chodzi. 😉
   Że taki piękny, jasny, niewinny… świetlisty. ;D

  2. No dokładnie, mnie też zadziałał na wyobraźnię. Zło musi być pociągające. Tu jest przewrotne. Zapach zrobił w tym przypadku więcej, niż najbardziej natchniony opis.

 8. Dziękuję za przemiły wpis. 🙂
  Nie zasługuję.

  A co do rumianku… Panowie z Dołu wybierają różne zapachy. Tradycjonalista Mefistofeles gustuje w skórze i tytoniu. Reszta chłopaków jest mniej przywiązana do smolisto-duszącej konwencji.
  I nic tak nie zwodzi śmiertelnych jak wonie czystości i niewinności. 😉

  Pozdrawiam,
  K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne wpisy

Norne Slumberhouse

Było ładnie przez dwa posty. Basta. Chce mi się zachwycać.  Człowiek, który traci zdolność zachwycania się światem, żyje tylko w połowie. Gotowa jestem wyrabiać normę

Czytaj więcej »