Pochwała kreatywności - rosyjska reklama rokuPopełniłam ostatnio krótki tekst o reklamach perfum. Pretekstem było pojawienie się reklamy świeżej, niebanalnej - jak na perfumy wręcz obrazoburczej.

Dziś, z okazji piątku, mam dla Was smaczek zza wschodniej granicy.Od lat filmowe reklamy perfum opierają się na schemacie:
 • jestem super sexy
 • ale inny, niż inni (inna, niż inne)
 • złamię schemat
 • ale nie za bardzo
 • i będę jeszcze bardziej sexy

Począwszy od kultowej już w tej chwili, hiperpopularnej reklamy J'adore, w której piękna Charlize Theron wzgardliwie odrzuca drogą odzież i klejnoty po to, by pachnieć na golasa.
Przez przebraną za Wielkiego Ptaka Nicole Kidman siadającą na dachu, a zwłaszcza na parapecie neonie.
Po buntownika Johny'ego Deppa oświadczającego - I gotta get out of here - i getautującego z wielkiego city wypaśnym Challengerem po to, by na pustyni przy wtórze wycia kojota zakopać swoją biżuterię...

Rosyjski kanał "Intelektualne filmy" świetnie wyłapuje te trendy w reklamie fikcyjnych perfum Aleksiej z ekstraktem z łez kurczaka.

Wedle informacji twórców reklamy, Aleksiej jest zdobywcą pierwszego miejsca w Otwartym Konkursie Perfumeryjnych Dzieł Intelektualistów... Czy jakoś tak.

Bez zbędnych słów - zapraszam do oglądania. I posłuchajcie tekstu tła muzycznego. :)

Udanego weekendu!

Komentarze

 1. Omg! Nie mogłam oprzeć się wrażeniu że klimat tej reklamy przypomina mi styl reklam Thierry Muglera! na prawdę szacunek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja ulubiona część to wiosłowanie kosami :D I kurczak w roli maskotki. Nie no, ogólnie wielki szacunek dla twórców i ich poczucia humoru!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie najmocniej dekoncentrują białe majtki. Czarna obroża, klimat, mrok i... ta biel. :D

   Usuń
 3. Ktoś wcześniej wrzucił na grupę i potraktowałem reklamę na serio, Haha... Teraz faktycznie można ją docenić znając koncepcję.
  Swoją drogą, ciekawe jakby to pachniało. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widziałam tego na grupie. Podrzuciła mi przyjaciółka.

   Usuń
 4. No to jest śliczne <3

  Zastanawiam się, kiedy polscy twórcy reklam - jakichkolwiek - wyhodują sobie takie jaja, żeby zrobić i puścić w eter coś w tym stylu. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow :) ale jakoś nie mogłam oderwać wzroku od tych majtek, zawartość wydaje się imponująca :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. To Wy sprawiacie, że to miejsce żyje. :)

Popularne posty