Pochwała kreatywności – rosyjska reklama roku

Popełniłam ostatnio krótki tekst o reklamach perfum. Pretekstem było pojawienie się reklamy świeżej, niebanalnej – jak na perfumy wręcz obrazoburczej.

Dziś, z okazji piątku, mam dla Was smaczek zza wschodniej granicy.

Od lat filmowe reklamy perfum opierają się na schemacie:

 • jestem super sexy
 • ale inny, niż inni (inna, niż inne)
 • złamię schemat
 • ale nie za bardzo
 • i będę jeszcze bardziej sexy

Począwszy od kultowej już w tej chwili, hiperpopularnej reklamy J’adore, w której piękna Charlize Theron wzgardliwie odrzuca drogą odzież i klejnoty po to, by pachnieć na golasa.

Przez przebraną za Wielkiego Ptaka Nicole Kidman siadającą na dachu, a zwłaszcza na parapecie neonie.

Po buntownika Johny’ego Deppa oświadczającego – I gotta get out of here – i getautującego z wielkiego city wypaśnym Challengerem po to, by na pustyni przy wtórze wycia kojota zakopać swoją biżuterię…

Rosyjski kanał „Intelektualne filmy” świetnie wyłapuje te trendy w reklamie fikcyjnych perfum Aleksiej z ekstraktem z łez kurczaka.

Wedle informacji twórców reklamy, Aleksiej jest zdobywcą pierwszego miejsca w Otwartym Konkursie Perfumeryjnych Dzieł Intelektualistów… Czy jakoś tak.

Bez zbędnych słów – zapraszam do oglądania. I posłuchajcie tekstu tła muzycznego. 🙂

Udanego weekendu!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

8 komentarzy o “Pochwała kreatywności – rosyjska reklama roku”

 1. Omg! Nie mogłam oprzeć się wrażeniu że klimat tej reklamy przypomina mi styl reklam Thierry Muglera! na prawdę szacunek 🙂

 2. Moja ulubiona część to wiosłowanie kosami 😀 I kurczak w roli maskotki. Nie no, ogólnie wielki szacunek dla twórców i ich poczucia humoru!

 3. Ktoś wcześniej wrzucił na grupę i potraktowałem reklamę na serio, Haha… Teraz faktycznie można ją docenić znając koncepcję.
  Swoją drogą, ciekawe jakby to pachniało. 🙂

 4. No to jest śliczne <3

  Zastanawiam się, kiedy polscy twórcy reklam – jakichkolwiek – wyhodują sobie takie jaja, żeby zrobić i puścić w eter coś w tym stylu. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne wpisy

Wstydliwe pytania

Fora i grupy perfumeryjne. Cóż to za wspaniałe miejsca! Ludzie tworzący spontaniczne, sukcesywnie organizujące się struktury służące tylko jednemu – dzieleniu się miłością do piękna.

Czytaj więcej »

Burning Barbershop D.S. & Durga

Co powstanie w wyniku współpracy architekta i muzyka?  Jak opowiedzieć historię Ameryki Północnej zapachem? Nie tę wielką pełną polityki i wojen, lecz tę prawdziwą, codzienną? 

Czytaj więcej »