Marzenia o gwiazdach - Mismar In Astra


Dziś gwóźdź programu. Bo Mismar to po arabsku gwóźdź. Gwiazda, która przybija firmament do przestrzeni. Punkt, wokół którego kręci się świat.
I od razu wiadomo, o którą gwiazdę chodzi.Mismar to arabska nazwa północnej gwiazdy polarnej.
Gwiazda polarna to, jak wiemy, tytuł przejściowy. Aktualnie północną gwiazdą polarną jest Alfa Ursae Minoris - zwana też Polaris - czyli najjaśniejsza (α) gwiazda Małej Niedźwiedzicy.

Na stanowisku południowej gwiazdy polarnej mamy aktualnie wakat.

"Gwiaździsta noc" Vincent van Gogh


Jest chłód w kompozycji Sofii Bardelli, ale nie jest to chłód polarny.

Mismar to moment, w którym mam naście lat i wydaje mi się, że mam świat w zasięgu ręki. Leżę w trawie pod strzelistymi cyprysami, które nie zasłaniają gwiazd. Jest bezchmurna noc i niebo zwisa nisko, tuż nad moją, pełną marzeń, głową.

Gwiazdy suną po kobaltowej łące nieba, ziemia paruje, obłamane gałązki cyprysu gniotą w plecy i zostawiają lepkie, pachnące ślady na bluzie i spodniach. Mama powie mi do słuchu, kiedy zobaczy... ale to nie będzie dziś.

Dziś jestem prawie dorosłą osobą i wszystkie te wspaniałości na niebie dzieją się właśnie dla mnie. I dla mnie śpiewają żaby w pobliskim stawie. I dla mnie szumi sitowie.

"Gwiaździste niebo nad Rodanem" Vincent van Gogh


Mismar to zapach, który opowiada o patrzeniu w gwiazdy z ziemi. Jest marzeniem o dalekich podróżach - łącząc aromaty zielone i ziemiste z transcendentną przestrzenią kadzidła. Eteryczna słodycz jałowca pięknie gra ze słodyczą jasnego kadzidła. Szlachetna, złamana błękitem zieloność balsamicznych żywic toczy cichą walką z ziemistą nutą tataraku. Wytrawne, pikantne cytrusy rozświetlają zapach jak dalekie gwiazdy.

Kompozycja pięknie perfumeryjna i niszowo niejednoznaczna. Przestrzenna i ziemista. Metafizyczna, ale troszkę ubłocona - jak leżenie na ziemi i patrzenie w gwiazdy.


Już jutro, pojutrze albo za pięć lat będę podróżować po świecie, zwiedzać wielkie miasta, przedzierać się przez dżunglę i przemierzać wielkie stepy falujące jak ocean. Będę oglądała Krzyż Południa i wszystkie cuda na niebie i ziemi.

Już jutro. Albo za pięć lat. Na pewno. 😊


Data premiery: 2020
Kompozytor: Sofia Bardelli

Koncentracja: EDP (woda perfumowana)
Projekcja: dość szeroka, ale transparentna
Trwałość: bardzo dobra

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: jałowiec
Nuty serca: imbir, cyprys
Nuty bazy: ambra, olibanum (kadzidło frankońskie)

 

Jeśli macie ochotę poznać kompozycje In Astra, wystarczy zostawić komentarz pod tą recenzją.

Mam dla Was piękny set próbek od perfumerii House of Merlo.

Trzy zapachy:
Antares
Betelgeuse
Mismar

Grubiutkie sample z atomizerem - wystarczą na porządne testy.

Wśród Czytelników, którzy zgłoszą się do niedzieli włącznie, rozlosuję ten zestaw.


A my... widzimy się w Krakowie, w Entropii już jutro. 💗💜💛💚💙

Komentarze

 1. nie no, ten koniecznie muszę spróbować, ze względu na samą nazwę. Choć opis brzmi szalenie zachęcająco, i to wcale mi nie przeszkadza ;D
  rzucam swój los!

  OdpowiedzUsuń
 2. zgłaszam się. Może w końcu w Kato się nam uda spotkać ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Gwiaździsta noc to jeden z moich ulubionych obrazów (zresztą mój syn też ciągle maluje swoje adaptacje tegoż dzieła) - jak zwykle jestem pod wrażeniem recenzji wraz z grafiką. Myślę jednak, że ten akurat zapach nie koniecznie byłby dla mnie. Czytając twoją recenzję odnoszę wrażenie, że brakowało by mi w nim mroku i siły rażenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poczułam tę opowieść w głowie i przestrzeni ponad nią. Teraz chcę i na opuszce węchowej!

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja , to ja jestem wybranką gwiazd. Może się uda. Jestem bardzo ciekawa tych perfum , uwielbiam imbir, cyprys i ambre.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się do rozdania :) Fajny klimat recenzji, dający poczucie, że można spełnić wszystkie marzenia i nie ma żadnych ograniczeń.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej ojej. Jak zwykle fantastycznie napisane, aż nie mogę się doczekać żeby niuchnąć *-* więc zgłaszam się oczywiście!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojej ojej. Jak zwykle fantastycznie napisane, aż nie mogę się doczekać żeby niuchnąć *-* więc zgłaszam się oczywiście!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!
  Tutaj ten jałowiec z imbirem brzmi ciekawie, ale to na poznanie Betelgeuse jestem najbardziej podekscytowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również się zgłaszam❣ Przepiękne flakony, z opisu każdy z nich robi wrażenie i zachęca do poznania. Mój email: alegriad@wp.pl
  Pozdrawiam serdecznie😊🤝❤

  OdpowiedzUsuń
 11. Ależ jestem ich ciekawa! Obserwowałam, że pojawiły się w HOM. Ale jeszcze nie poznałam tych gwiezdnych podróży... Pozdrawiam serdecznie. Ania Fijałkowska ❤️😊

  OdpowiedzUsuń
 12. Ależ jestem ich ciekawa! Obserwowałam, że pojawiły się w HOM. Ale jeszcze nie poznałam tych gwiezdnych podróży... Pozdrawiam serdecznie. Ania Fijałkowska ❤️😊

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. To Wy sprawiacie, że to miejsce żyje. :)

Popularne posty