Marzenia o gwiazdach – Mismar In Astra

Dziś gwóźdź programu. Bo Mismar to po arabsku gwóźdź. Gwiazda, która przybija firmament do przestrzeni. Punkt, wokół którego kręci się świat.
I od razu wiadomo, o którą gwiazdę chodzi.

Mismar to arabska nazwa północnej gwiazdy polarnej.
Gwiazda polarna to, jak wiemy, tytuł przejściowy. Aktualnie północną gwiazdą polarną jest Alfa Ursae Minoris – zwana też Polaris – czyli najjaśniejsza (α) gwiazda Małej Niedźwiedzicy.

Na stanowisku południowej gwiazdy polarnej mamy aktualnie wakat.

„Gwiaździsta noc” Vincent van Gogh

Jest chłód w kompozycji Sofii Bardelli, ale nie jest to chłód polarny.

Mismar to moment, w którym mam naście lat i wydaje mi się, że mam świat w zasięgu ręki. Leżę w trawie pod strzelistymi cyprysami, które nie zasłaniają gwiazd. Jest bezchmurna noc i niebo zwisa nisko, tuż nad moją, pełną marzeń, głową.

Gwiazdy suną po kobaltowej łące nieba, ziemia paruje, obłamane gałązki cyprysu gniotą w plecy i zostawiają lepkie, pachnące ślady na bluzie i spodniach. Mama powie mi do słuchu, kiedy zobaczy… ale to nie będzie dziś.

Dziś jestem prawie dorosłą osobą i wszystkie te wspaniałości na niebie dzieją się właśnie dla mnie. I dla mnie śpiewają żaby w pobliskim stawie. I dla mnie szumi sitowie.

„Gwiaździste niebo nad Rodanem” Vincent van Gogh

Mismar to zapach, który opowiada o patrzeniu w gwiazdy z ziemi. Jest marzeniem o dalekich podróżach – łącząc aromaty zielone i ziemiste z transcendentną przestrzenią kadzidła. Eteryczna słodycz jałowca pięknie gra ze słodyczą jasnego kadzidła. Szlachetna, złamana błękitem zieloność balsamicznych żywic toczy cichą walką z ziemistą nutą tataraku. Wytrawne, pikantne cytrusy rozświetlają zapach jak dalekie gwiazdy.

Kompozycja pięknie perfumeryjna i niszowo niejednoznaczna. Przestrzenna i ziemista. Metafizyczna, ale troszkę ubłocona – jak leżenie na ziemi i patrzenie w gwiazdy.

Już jutro, pojutrze albo za pięć lat będę podróżować po świecie, zwiedzać wielkie miasta, przedzierać się przez dżunglę i przemierzać wielkie stepy falujące jak ocean. Będę oglądała Krzyż Południa i wszystkie cuda na niebie i ziemi.

Już jutro. Albo za pięć lat. Na pewno. 😊

Data premiery: 2020
Kompozytor: Sofia Bardelli

Koncentracja: EDP (woda perfumowana)
Projekcja: dość szeroka, ale transparentna
Trwałość: bardzo dobra

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: jałowiec
Nuty serca: imbir, cyprys
Nuty bazy: ambra, olibanum (kadzidło frankońskie)

 

Jeśli macie ochotę poznać kompozycje In Astra, wystarczy zostawić komentarz pod tą recenzją.

Mam dla Was piękny set próbek od perfumerii House of Merlo.

Trzy zapachy:
Antares
Betelgeuse
Mismar

Grubiutkie sample z atomizerem – wystarczą na porządne testy.

Wśród Czytelników, którzy zgłoszą się do niedzieli włącznie, rozlosuję ten zestaw.

A my… widzimy się w Krakowie, w Entropii już jutro. 💗💜💛💚💙

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

14 komentarzy o “Marzenia o gwiazdach – Mismar In Astra”

 1. nie no, ten koniecznie muszę spróbować, ze względu na samą nazwę. Choć opis brzmi szalenie zachęcająco, i to wcale mi nie przeszkadza ;D
  rzucam swój los!

 2. Aniela Szulhata

  Gwiaździsta noc to jeden z moich ulubionych obrazów (zresztą mój syn też ciągle maluje swoje adaptacje tegoż dzieła) – jak zwykle jestem pod wrażeniem recenzji wraz z grafiką. Myślę jednak, że ten akurat zapach nie koniecznie byłby dla mnie. Czytając twoją recenzję odnoszę wrażenie, że brakowało by mi w nim mroku i siły rażenia 😉

 3. To ja , to ja jestem wybranką gwiazd. Może się uda. Jestem bardzo ciekawa tych perfum , uwielbiam imbir, cyprys i ambre.

 4. Zgłaszam się do rozdania 🙂 Fajny klimat recenzji, dający poczucie, że można spełnić wszystkie marzenia i nie ma żadnych ograniczeń.

 5. Ojej ojej. Jak zwykle fantastycznie napisane, aż nie mogę się doczekać żeby niuchnąć *-* więc zgłaszam się oczywiście!

 6. Ojej ojej. Jak zwykle fantastycznie napisane, aż nie mogę się doczekać żeby niuchnąć *-* więc zgłaszam się oczywiście!

 7. Klara bimbambum

  Zgłaszam się!
  Tutaj ten jałowiec z imbirem brzmi ciekawie, ale to na poznanie Betelgeuse jestem najbardziej podekscytowana 😉

 8. Ależ jestem ich ciekawa! Obserwowałam, że pojawiły się w HOM. Ale jeszcze nie poznałam tych gwiezdnych podróży… Pozdrawiam serdecznie. Ania Fijałkowska ❤️😊

 9. Ależ jestem ich ciekawa! Obserwowałam, że pojawiły się w HOM. Ale jeszcze nie poznałam tych gwiezdnych podróży… Pozdrawiam serdecznie. Ania Fijałkowska ❤️😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne wpisy

Yves Saint Laurent NU edp

NU nie wiem… …co z nim jest nie tak, ale moja gorąca, namiętna miłość do tego zapachu szybko wybuchła i równie szybko ostygła. Choć sentyment

Czytaj więcej »