Perfumeryjny horoskop na wiosnę

Fakt, że zajmuję się doradztwem zapachowym dla nikogo już chyba nie stanowi tajemnicy. Robię to od lat, ale nawet po latach zdarza się, że rzeczywistość człowieka zaskoczy.

Miałam ostatnio przyjemność pracować z astrolożką, czy jak sama woli o sobie mówić, panią astrolog. Zauroczyło mnie holistyczne podejście do świata i natury charakterystyczne dla tej intrygującej dziedziny. Okazuje się, że gwiazdy i porządek kosmosu mogą wpływać także na to, jak postrzegamy i wybieramy zapachy.

Z okazji wiosny mam dla Was piękny podarunek od Pani Marleny: wiosenny horoskop zapachowy.

Mam nadzieję, że osłodzi Wam on  początek tygodnia. 🙂

Horoskop Perfumeryjny

BARAN

21 marca – 19 kwietnia

Barany w nosie mają konwenanse. Nie chodzi o to, że nie potrafią ich zrozumieć i przestrzegać; lecz o to, że czasem nie chcą. Wmawianie Baranowi, że wiosną powinien pachnieć zielono nie ma sensu, bo Baran pachnie kiedy chce i jak chce. Czasem zielono, ale wcale niekoniecznie wiosną. Choć i to mu się zdarza, jeśli ma ochotę.

Tej wiosny Baranom patronuje Merkury – planeta poszukiwań i zmian. Dlatego, drogie Baranki, nie obawiajcie się eksperymentów. Gdy kuszą Was nowe nuty i nowe zapachy – sięgajcie po nie bez skrępowania. Ludowa mądrość głosi, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Baran – nawet ten najbardziej uparty – poglądy zmieniać może. A jeśli wynik odważnej, jak to u Baranów, eksploracji perfumeryjnej oferty zachwyci Was – bierzcie zapach na rogi i podbijajcie w nim świat. To przeciez potraficie najlepiej!

BYK

20 kwietnia – 20 maja

Byk jest w swoich perfumeryjnych wyborach stanowczy i odważny. Nie na pokaz i nie dla poklasku. Jeśli coś mu się podoba – nosi to z pewnością siebie, której pozazdrościć mu mogą inne znaki zodiaku. Pewność siebie Byka wcale niekoniecznie oznacza rewolucyjne wybory czy ostentacyjne dziwaczenie. Z równym spokojem będzie Byk nosił perfumy awangardowe, jak i te powszechnie okrzyknięte banalnymi – pod warunkiem wszakże, że naprawdę mu się będą podobały. Krytyczne opinie nie robią na Byku wrażenia; podobnie jak zachwyty. Doceni (albo i nie doceni), ale na jego wybór to nie wpłynie.

Tej wiosny Byki nie rzucą się na nowości. Powąchają co powąchać należy, po czym wybiorą jak zwykle: to, co chcą.

BLIŹNIĘTA

21 maja – 20 czerwca

Bliźnięta dobierają perfumy do okazji – nie zlewają się bez umiaru  i nie mordują otoczenia. W każdym razie nie robią tego często. Wiosenne Bliźnięta pragną odrobiny szaleństwa i nowe perfumy są dla perfumoholicznych Bliźniąt jednym z ulubionych wiosennych rytuałów. Czasem nieuświadomionych, bo Bliźnięta nie kupują perfum dlatego, że tak wypada, tylko dlatego, że tak im w duszy gra. A wiosną gra im wyjątkowo żwawo.

Tej wiosny Bliźniętom patronuje Słońce we własnej kulistej osobie, wybory perfumeryjne będą więc wyjątkowo udane. Kochane Bliźnięta, przygotujcie się na masę komplementów!

RAK

21 czerwca – 22 lipca

Rak lubi poznawać nowe perfumy. Urok nowości, radość odkrywania nowych kompozycji i nut – to raj dla Raka. Mimo to, a może właśnie dlatego, Raka trudno nabrać na puste frazesy reklamowe. Jeśli perfumy nie przejdą testu raczego powonienia, najsprytniejsza kampania marketingowa na nic się nie zda, bo Rakowi nie wystarcza ładna modelka w reklamie i ładny flakonik. Ładny flakonik to zaleta, ale dla Raka liczy się przede wszystkim zawartość.

Wiosną Rak metodycznie poprzegląda pisma, przespaceruje się po perfumeriach, przetestuje nowości i wybierze dla siebie próbkę albo pięć. Potem potestuje i jeśli zapach nie przejdzie testu – Rak wycofa się z zakupu zgrabnie i dyskretnie, jak tylko Rak potrafi.

I nawet Wenus świecąca tej wiosny nad Rakami tego nie zmieni. Co najwyżej sprawi, że próbek będzie siedem. Albo siedemnaście.

LEW

23 lipca – 22 sierpnia

Nie dla Lwa sezonowe promocje i katalogi Wiosna/Lato roku dowolnego. Lew mód nie potrzebuje. W każdej ofercie bezbłędnie wyłapuje nuty, w których zaprezentuje się najlepiej. Najlepiej we własnym mniemaniu, oczywiście. A że Lew gust ma niebanalny, ale zawsze dobry – jego perfumy zazwyczaj zachwycają. Albo przynajmniej zwracają uwagę.

Wiosna to idealna pora na odświeżenie perfumeryjnej garderoby. Niekoniecznie będą to zmiany przełomowe, ale tej wiosny silny wpływ Wenus na Lwy może objawić się nadzwyczajnym upodobaniem do perfum lekkich z nutami kwiatowymi czy owocowymi.

PANNA

23 sierpnia – 22 września

Wraz z nadejściem ciepłych dni Panny odzyskują zainteresowanie światem i zapachami. Wiosna zaś sprzyja Pannom. Sprzyja im też wpływ Jowisza, który da Pannom energię i odwagę – zarówno do dokonywania zmian, jak i do opierania się zmianom, jeśli Pannie zmiana nie będzie na rękę.

Wiosna i Jowisz staną się dla astrologicznych Panien źródłem siły i pewności siebie, dzięki której w tym roku Panny skupią się na oczekiwaniach własnych, a nie cudzych. Odwaga w wyborze perfum wyłącznie według własnych upodobań będzie najważniejszym motywem tegorocznej wiosny nawet dla najbardziej nieasertywnych Panien.

WAGA

23 września – 22 października

Waga tylko pozornie jest niezdecydowana. To, że rozważa wszelkie opcje i bez pośpiechu dokonuje wyborów bynajmniej nie oznacza, że nie wie, czego chce. Waga ma czas. Wie, że wiosenne perfumy niekoniecznie trzeba kupować zaraz po premierze, kiedy kosztują krocie. Za miesiąc, kiedy nadejdzie wiosna prawdziwa, a nie tylko kalendarzowa – przyjdzie na nie czas i będą pachniały równie dobrze. Waga może poczekać. Nie bardzo długo, lecz w sam raz tyle, by nie kupować tego, co wszyscy wtedy, kiedy wszyscy.

Wiosnę Wagi witają ze spokojnym entuzjazmem. Wiosenne premiery także. Wiosenne promocje oceniają na spokojnie. Nie z Wagą te numery, panowie i panie marketingowcy.

SKORPION

23 października – 21 listopada

Skorpion perfumy ocenia wedle jedynego słusznego kryterium: podobają mu się albo nie. Nuty, grupy zapachowe, pochodzenie i półki nie mają tu znaczenia. Co nie znaczy bynajmniej, że Skorpion lubi wszystko. Co to, to nie. Skorpion lubi tylko to, co lubi. A lubi to, co mu się podoba i basta.

Wiosna to dla Skorpionów czas eksperymentów i poszerzania granic. Ale także czas dobroci dla ludzi. Tej wiosny Skorpiony będą pełne dobrych rad dla bliskich i przyjaciół poszukujących perfumeryjnych inspiracji. Wpływ Urana na Skorpiony sprawi, że ich rady i sugestie będą trafne; wpływ Wenus spowoduje, że będą przyjmowane chętnie i sprawią wielu ludziom radość.

STRZELEC

22 listopada – 21 grudnia

Strzelec to wytrawny łowca. Tak wytrawny, że często trafia łupy nieplanowane. Powstrzymywanie się przed okazyjnymi, bardzo atrakcyjnymi zakupami stanowi drugą naturę Strzelca. Pierwszą jest niepowstrzymywanie się.

Wiosną Strzelec instynktownie rusza na łowy. Aby pozostać w zgodzę ze swym budżetem robi plany i rozważa każdy zakup dając się ponieść tylko wtedy, kiedy łup jest wyjątkowo atrakcyjny. I dla Strzelca wcale niekoniecznie oznacza to niską cenę. Jakkolwiek niskie ceny ceni sobie Strzelec bardzo, poluje głównie na zwierzynę dwóch gatunków: ulubioną lub unikalną.

Wymarzony, wyśniony rarytas to dla Strzelca łup bezcenny i jeśli tylko może sobie na niego pozwolić – nie zaprzepaszcza okazji do spełnienia marzeń.

KOZIOROŻEC

22 grudnia – 19 stycznia

Koziorożec – podobnie jak Strzelec – z upodobaniem łapie okazje, ale tylko te, które sobie postanowił złapać. Dominujące planety wpływają na wybór, ale nie na sposób jego dokonywania – ten Koziorożec ma opanowany do perfekcji. Bystre oko Koziorożca nie przegapia okazji – po prostu często je ignoruje. Koziorożec ceni promocje, jednak żaden badziew – nawet najtańszy – Koziorożca nie skusi.

Za zakupami Koziorożców zawsze stoi jakaś myśl i nawet najbujniejszą wiosną najbardziej rozbrykany Koziorożec nie kupi perfum tylko dlatego, że modne i polecane. Chyba, że są niedostępne, niemożliwe do przetestowania przed zakupem. Wtedy kupi, przetestuje i sprytnie się ich pozbędzie sprzedając lub oddając bliskim i przyjaciołom. Bo Koziorożec z niejednej łąki trawkę skubał i z niejednej sytuacji znajdzie wyjście.

WODNIK

20 stycznia – 18 lutego

Wodnik wiosnę traktuje z dystansem. Radują go ciepłe dni i kwitnące kwiecie, jednak nieposkromiony szał zakupów jest mu obcy. Nie znaczy to, że Wodniki wiosną poszczą perfumeryjnie. Uzupełniają braki, spełniają marzenia, ale nie pałają rządzą nabycia wszystkiego natychmiast tylko dlatego, że nadeszła wiosna.

Tej wiosny nad Wodnikami czuwa Neptun – planeta rozsądku. Pozwoli ona Wodnikom na dokonywanie dobrych wyborów. Warto więc, drogie Wodniki, podreperować stan zapachowej biblioteczki, póki wasz patron Wam sprzyja.

RYBY

19 lutego – 20 marca

Ludzie powiadają, że Ryby płyną z prądem. A to nieprawda. Ryby nie płyną z prądem – one nim są. Bezbłędne wyczucie i dobry smak pozwala Rybom poruszać się wśród mód i trendów tak, by w nich nie utonąć. Najdziksze mody filtrują Ryby przez swoją własną wrażliwość i gust. Dlatego niestraszne im wiosenne burze zmuszające słabe umysły do całkowitej wymiany perfumeryjnej garderoby. Z wiosennych trendów Ryby wybierają to, w czym czują się dobrze – bez nerwowych rewolucji, ale też bez lęku przed zmianami. Bo Ryby nie toną w najbardziej nawet porywistych nurtach.

Tej wiosny Rybom sprzyja Mars, będzie to więc dla Ryb okres zmian dokonywanych z, właściwym Rybom, wyczuciem i swobodą.

I jak? Zgadza się?

Ja wyznam, że choć nie wierzę w horoskopy, ten okazuje się wyjątkowo zgodny z tym, co sama o sobie myślę. 🙂

Jeśli okażecie zainteresowanie, Pani Marlena ułoży dla nas także horoskop letni.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

16 komentarzy o “Perfumeryjny horoskop na wiosnę”

 1. Ha! Horoskop, jak wiosna: miły, lekki i przyjemny.
  Porywam i udostępniam u siebie w Perfumerii – a co, otwarty umysł (i nos) trzeba mieć 🙂
  A Tobie Klaudio, wiosenne uściski ślę…

  1. Klaudia Heintze

   Zmysłowe opowieści i doznania powinny być przyjemne. Zdecydowanie lepiej, jeśli są przyjemne. 😀

 2. Klaudio, wszystko w pełni się zgadza. W żadnej dziedzinie, reklamy nie mają na mnie wpływu. A poznawanie nowych zapachów jest dla mnie ekscytującą przygodą. Dziękuję :*

 3. Fajnie, lekkie i przyjemne do czytania =)
  Bardzo chętnie przeczytam horoskop letni.
  Pierwsza natura Strzelca (moja, znaczy się) rozbawiła mnie dokumentnie =D
  Zwłaszcza, że to trafienie w sam środek tarczy xD

  P.S. Tekst porywam i przekazuję dalej.

 4. Sprawdza mi się! 🙂

  I to nie tylko dla mojego znaku, ale też dla pięciu pierwszych!

  Pozostałych nie czytałam, bo muszę przerwać lekturę, ale podejrzewam, że też mi się sprawdza, tak więc autorka horoskopu zna się na rzeczy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne wpisy

Micallef Aoud Gourmet

. Ta recenzja powinna nosić żartobliwy tytuł: jeśli chcesz, żeby coś zostało zrobione dobrze – zrób to sam A czemu? Ano wysłałam swojego Miłego do

Czytaj więcej »