Wyszukiwarka my love - listopad 2012


Od razu przyznaję się, że w listopadzie nie tropiłam tak uważnie, jak w październiku. Czasu miałam mało i wcale nie mogę obiecać, że w grudniu się poprawię. Ale coś tam wyłowiłam. Miłej zabawy. Na pierwsze pytanie na moim blogu odpowiedzi dotychczas nie było, ale służę:


 

Pierwsza metoda, przydatna przy zbieraniu bursztynów na plaży jest banalnie prosta i błyskawiczna: bursztyn podniesiony z piasku lub wyłowiony będzie wydawał się ciepły. Kamień o kolorze bursztynu będzie zimny.
Druga metoda wykorzystuje właściwości fizyczne bursztynu, a konkretnie jego właściwości elektrostatyczne. Przygotuj drobne kawałki papieru (wystarczą zwyczajnie podarte kawałki biletu), potrzyj bursztyn o ubranie, najlepiej o sweter z dodatkiem wełny, ale zadziała i inny elektryzujący się materiał. Naelektryzowany bursztyn będzie przyciągał kawałeczki papieru.
Trzecia metoda polega na wrzuceniu bursztynu do mocno osolonej wody. Bursztyn będzie pływał, kamień czy plastik utoną.
I ostatnia metoda, najbliższa profilowi tego bloga, jednak mogąca uszkodzić bursztynową biżuterię polega na ogrzaniu bursztynu i sprawdzeniu, czy wydziela charakterystyczną, żywiczną woń. W tym przypadku należy jednak wziąć poprawkę na to, że wyglądający podobnie kopal po ogrzaniu też będzie pachniał żywicą, i to mocniej. Za to plastik na pewno nie będzie.Kolejne wyszukiwanie bardzo właściwe dla bloga o szeroko pojętej urodzie:Trzecie bardzo na temat:


Choć jak pachnie malarstwo trudno mi napisać. Inaczej pachnie olejne, inaczej malowanie akwarelą, inaczej na desce, inaczej na płótnie... :)
 


W tym przypadku identyfikuję recenzje, do których prowadzą te wyszukiwania.


Za to tu niekoniecznie. Angel?W przypadku tego pytania sparafrazować mogę encyklopedię Benedykta Chmielowskiego.


Wół, jaki jest, każdy widzi. :)


I na koniec hasła od Sasa do lasa. Przy czym pierwsze jest prorocze - zapuściłam się. Na Wybrzeże.Pamiętacie żółte monstrum z ubiegłego roku? Właśnie buduję kolejne. Tym razem zamierzam bawić się w piratów w oparach Idole de Lubin i Ambre Russe Parfums d'Empire. Arrr!

Ale konkurs mikołajkowy będzie i tak!

Komentarze

 1. Hahahaha :D
  W sumie to ja niektórych internautów nie rozumiem. Szukać młodej, ładnej, zgrabnej laski - ok, ale starej baby albo baby paskudnej?? ;D

  Ciekawe, co u Ciebie znalazła osoba, która nie wiedziała, jak wygląda wół, naprawdę mnie to ciekawi :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Woła piżmowego chyba. Mam wrażenie, że gdzieś był. :D

   Usuń
 2. Mocne! :-)
  "Jak pachnie malarstwo?" to naprawdę fascynujące pytanie. I jakie oryginalne! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialna jest ta wyszukiwarka :) U mnie też jest kilka dziwnych... ale nie aż tak :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha:) swietne:) " jak pachnie malarstwo":)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobre, dobre. U mnie pytania o wiązanki w statystykach pojawiają się niemalże codziennie. Choć raz trafiłam na 'dlaczego Angel śmierdzi' :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiesz, masz tam nie tylko starą i paskudna babę, ale i ktoś szukał Ciebie jako bogini ;) Nie jest tak źle :P  No i liczę, że monstrum znów nam pokażesz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja wciąż na jedno kopyto - chyba tylko raz znalazłam u siebie jakieś ciekawe hasło ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. A mnie rozbawił bambus w sztuce japońskiej ;P

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak pachnie malarstwo? To pytanie do mnie! Na pewno najpiękniej olejne. A ja, choć maluję na dykcie, akrylami (więc w zasadzie pachnie tylko dykta, mocniej przed malowaniem, ale odżywa przy zmoczeniu), to JA pachnę podczas malowania zawsze. Jak? Nie zawsze mocno, ale zawsze z charakterem. W zasadzie mam trzy grupy perfum - spokojne, relaksujące / klasyczne killery / wyziewy i odory. Najczęściej na początku procesu używam tych ostatnich, w trakcie - relaksujących, a wieńczę dzieło klasycznymi killerami.
  Z uszanowaniem - Justyna Neyman (Brulion Malarski)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. To Wy sprawiacie, że to miejsce żyje. :)

Popularne posty