Czarne złoto - Oud777 Stephane Humbert Lucas


Pora się rozprawić z nowymi flakonami. A także z tymi nienowymi, ale obecnymi w moim życiu z sposób bardziej stały, niż testy, recenzja i koniec przygody.

Marka Stephane Humbert Lucas jest świetna. Testowałam kolejno wszystkie premiery SHL i, na różnych etapach, kusiła mnie chyba z połowa kompozycji pięknego i utalentowanego Stephane. Od kilku lat (nie przesadzam) wahałam się między Mortal Skin, a Oud 777. Rozważałam też Black Gemstone i O'Hira.
Stanęło na Oudzie i już wyjaśniam, dlaczego.

BO JEST WSPANIAŁY. 💥💥💥


Zapach utkany został tak, by wybrzmiały w nim wszystkie odcienie oudu.

Kawowa, podpalona goryczka pojawia się pierwsza. Oud wytrawny, dymny, czarny, techniczny.
Druga warstwa doznań: skóra. Subtelnie animalny oud - bez ekstremów, bez podbicia fizjologicznego. Zwierzę wprost ze stoków Erymantos. Potęga malowana piórem stwórcy mitów.
Trzeci odcień oudu to słodycz - doskonale współgrająca z nuta animalną, dająca jej tęskną głębię. Dymna słodycz daktyli o skórze suchej jak skóra dzika.
I wreszcie oud żywiczny. Lepka, gęsta esencja zmieszana z absolutem labdanum zagranym tak doskonale i bezkompromisowo, że skojarzenie z Incense Normy Kamali uderza mnie na odlew.


Z czasem, po godzinie, dwóch, trzech, może pięciu... zapach zaczyna krwawić gorzką czekoladą. Czarną, gęstą, drzewną.

Jedyne nuty naszkicowane osobno, obok oudu i labdanum, to tytoń i wanilia. Tytoń i wanilia skupione na skórzanej, drzewnej części swego spektrum, przycupnięte u stóp oudu, wpatrzone w czarne słońce.Stephane Humbert Lucas wygrywa ciemność jak nikt na świecie. Bez zielonych świetlików i nitek złota, bez różanych rumieńców i piżmowych promyków.

Każda z nut w tych wstrząsająco pięknych perfumach służy mrocznym żywicom, które wpychają czerń w przestrzeń w sposób, a jaki ogień rozpycha się światłem.


Każda chwila z Oud777 zapiera dech.
Zapach jest ciężki, naturalistyczny i naturalny. Obłędnie stężony, obłędnie bogaty i jednocześnie bezczelnie oszczędny. Bez udawania, że oud jest nutką po prostu ładną.

Czerń słodka jak pogryzione usta. Żywiczność gęsta jak stygnąca krew. Cisza dzwoniąca w uszach. Ogłuszająco.


Data premiery: 2014
Kompozytor: Stéphane Humbert Lucas
Koncentracja: Parfum (ekstrakt perfum)
Projekcja: naturalna, przyskórna, charakterystyczna dla żywic w wysokiej koncentracji
Trwałość: bardzo, bardzo dobra

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: oud
Nuty serca: oud
Nuty bazy: skóra, bób tonka (plus dużo labdanum, którego nie ma w oficjalnych nutach, a powinno być)

Komentarze

 1. zapachy poskładane z miljona składników mają swój nieodparty urok, ale czuję głęboką satysfakcję, kiedy patrzę na spis nut i widzę, że jest tam to, to i to.
  oraz nie mam pojęcia czemu, ale z twoich opisów wyłania mi się coś lukrecjowego, nie w zapachu, tylko w smaku, trzeba będzie skonfrontować wrażenie z rzeczywistością przy okazji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w nim jakaś taka niejednoznaczność, szorstkość. I to w sumie może się kojarzyć z lukrecją, ale ja nie chcę mieć tych skojarzeń. Lukrecja to mój kryptonit. I anyż. W perfumach zdarza się, że doceniam, ale tu... nie nie nie nie nie. Nie chcę tego skojarzenia. mam cała flaszkę tych perfum. :)

   Usuń
  2. przprszm :D to może pro forma nadmienię, że w moich ustach to komplement, bo uwielbiam.

   Usuń
  3. W moich ustach lukrecja kończy się dużym, kolorowym ptakiem.
   Raaaany, pamiętam, jak po larpie kumple z Finlandii poczęstowali likierem Valhalla. Łopani!
   Ale spoko, wolę lukrecje, niż burgera z Maca. :)

   Usuń
 2. Zachęciłaś bardzo do poznania tego zapachu, ale chyba trudno dostępny 😞 nie ma nawet w ofercie na oficjalnej stronie SHL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja capnęłam ostatni ze strony Quality jak schodzili z marki. Może wróci...

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. To Wy sprawiacie, że to miejsce żyje. :)

Popularne posty