Slowdive Hiram Green

 O marce Hiram Green pisałam w roku 2014. Wracam o niej po latach, bo marka jakiś czas temu weszła do perfumerii Lulua.
Zaczynam dziś krótką (i szybką) serię recenzji perfum Hiram Green. Bohaterami będą trzy zapachy, które podczas pobieżnych testów w perfumerii zrobiły na mnie najlepsze wrażenie. Na tyle dobre, że poprosiłam o próbki.Slowdive są jak powolne zanurzenie w zapachu.

Najpierw zapach jest transparentny jak kropla złotego eliksiru - kładzie się na skórze delikatnie i przywiera do niej jak szlachetny olejek.
Miód i tytoń zrównoważone pomarańczowym aromatem balansującym między kwiatowością, a słodyczą pomarańczy.

Ten balans jest charakterystyczną cechą Slowdive. Kompozycja otwiera się lekko i z czasem dopiero nabiera masy. Powolutku napinając nitki nerwów.

Slowdive mają charakter.
Ale łagodny. 😊


Z czasem zapach traci przejrzystość i połysk. Pięknie kwiatowy, aromat miodu nabiera kremowych niuansów przesuwających go od naturalnej surowości plastra w stronę prostego wyrafinowania kremu do magdalenek. Złotych i miodowych.
Tytoniowy akord wzbogaca się o żywiczno waniliowe niuanse ładnie korespondujące z kwiatowym akordem, który mocno stanowi o naturze tych perfum. Bo Slowdive nie są zanurzeniem w miodzie czy żywicach, lecz kąpielą w kwiatowej złocistości. I tak, jak podczas nurkowania ciśnienie rośnie w miarę schodzenia coraz głębiej, tak w Slowdive wzrasta gęstość nut i barw.

Standardowo sklasyfikowalibyśmy kompozycję Hirama Greena jako subtelnie i niezobowiązująco przechyloną w damską stronę, ponieważ jednak nie wierzymy w podział sztuki na damską i męską, nie napiszemy tego. 😋

Starsza siostra Pszczoły to wizja lekka i treściwa jak rubensowska gracja w somnambulicznym tańcu. Łagodnie złota jak promienie chylącego się ku zachodowi słońca kładące się na skórze ciepło, lecz nie gorąco. Nie jest to wizja rewolucyjna, ale jest piękna, a zapach trwa i trwa i trwa...


Data premiery: 2017
Kompozytor: Hiram Green
Projekcja: umiarkowana
Trwałość: naprawdę dobra

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: kwiat pomarańczy, neroli
Nuty serca: wosk pszczeli, kwiat tytoniu, suszone owoce, tuberoza
Nuty bazy: żywice

 

Komentarze

Popularne posty