Carp(i)e diem – nie dajmy się zwariować

Długie noce sprzyjają przemyśleniom.
Tradycyjnie w okresie przesilenia zimowego podsumowujemy przeszłość, robimy plany na przyszłość i zastanawiamy się nad tym, co jest dla nas ważne.

To dobra okazja, żeby przypomnieć sobie, czym jest dla nas pasja perfumeryjna. I czym nie jest.

Jalad Sense Dubai

⭐ Jeśli masz ochotę pachnieć – pachnij.
Nie przejmuj się tym, czego nie wypada. Przejmuj się tylko tym, czy nie jesteś dla kogoś uciążliwy.

⭐ Jeśli masz ochotę pachnieć najdroższymi, najbardziej zmysłowymi perfumami w domu – zrób to. Dla siebie, dla swojej duszy. Nawet jeśli nie wierzysz w dusze. 😊
Noś najbardziej eleganckie perfumy do domowego dresiku czy piżamki, jeśli masz ochotę.
Noś lekkie kwiaty zimą, jeśli dają Ci wtedy radość i noś ciężkie orienty latem, jeśli wtedy na Tobie żyją.

Mia Murza Testa Maura

⭐ Jeśli tylko masz ochotę, noś perfumy dedykowane innej płci, bo sztuka nie ma płci. I nie będzie Ci jakiś marketingowiec mówił, co Ci się podoba, a co nie. 😁

⭐ Ignoruj kryterium wieku i rady w stylu „jesteś za młoda/młody na takie zapachy”. To Ty decydujesz, czy dojrzałaś/dojrzałeś do perfum.

Saffron Rose Grossmith

⭐ Jeśli nie masz ochoty pachnieć – nie pachnij. To taki sam wybór, jak wybór zapachu.

Wolno nam pachnieć, wolno nam nie pachnieć i każda z tych opcji jest dobra, jeśli właśnie masz ochotę.

Genesis Le Frag

⭐ Nie oszczędzaj ukochanych perfum, nie zostawiaj ich „na kiedyś”. Nie tylko dlatego, że jutra może nie być. Ale też dlatego, że może jutro już nie będziesz ich kochać i pragnąć tak, jak dziś.

Nie wspominając o tym, że mogą się zepsuć. 😕

Black Velvet Cafe 4160 Tuesdays

⭐ Ciesz się komplementami.
Ktoś, kto chwali Twoje perfumy docenia w istocie Twój świetny gust. Fajnie jest mieć świetny gust, prawda?

⭐ Dziel się wrażeniami. Komplementuj innych. Oni też się ucieszą.

Night Flyer Olympic Orchids

⭐ Nie bądź zazdrosna/zazdrosny.
Naśladownictwo jest najwyższą formą podziwu.
Człowieka, który chce nosić takie perfumy jak Ty traktuj jak kogoś słuchającego tej samej muzyki czy rozmiłowanego w tym samym wierszu. Jak bratnią duszę.

Pomyśl, że osoba, której przedstawisz perfumy, które pokocha będzie myślała o Tobie ciepło zawsze, kiedy ich użyje.

Oud777 Stephane Humbert Lucas

⭐ Przede wszystkim ciesz się życiem, ciesz się pasją. Nie zmuszaj się do zachwytu, nie oceniaj cudzych wyborów i nie przejmuj się tym, że inni oceniają Twoje.

⭐ Znajdź radość w poszukiwaniu i poznawaniu.

⭐ Dziel się entuzjazmem i wiedzą.

⭐ Ciesz się chwilą. Każdym poznanym zapachem, melodią, miejscem.

🌟 Pamiętaj jednak, że najważniejsi są ludzie. Także ci, których dzięki wspólnej pasji poznajemy.

WOŚP Music

Dziękuję Wam, że ze mną jesteście. Dziękuję za wszystkie komentarze i ciepłe słowa.
Jesteście najpiękniejszym, co dały mi perfumy.
Przyjaciółmi, bratnimi duszami, dobrymi serduchami, które przydarzyły się właśnie mnie.

Cudownych, spokojnych dni.
Wielu pięknych wrażeń.
Wielu dobrych ludzi na drodze życia.

❄❄❅❆❅❄❅❆❄

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

13 komentarzy o “Carp(i)e diem – nie dajmy się zwariować”

 1. Znakomite! 🙂
  Dziękuję za to, że dodałaś do mojego życia nowy wymiar. Nie dziś, ale dziękuję Ci za to każdego dnia, gdy psikam się perfumkami, o których istnieniu jeszcze niedawno nawet nie chciałabym się dowiedzieć. I oczywiście, że dziś psiknę się ukochanymi Velvet Rose & Oud. Jutra może nie być! <3

  1. Klaudia Heintze

   Zeżarło mi pierwszą odpowiedź. Przepraszam za opóźnienie.
   Bardzo dziękuję za ten komentarz. To ważne dla mnie – że udaje mi się komuś sprawić radość. Tak, jak Ty mnie tym komentarzem. 🙂 <3

 2. " Mój przyjaciel otworzył szufladę w komodzie swojej ukochanej żony i wyjął z niej mały pakiecik zawinięty w bibułkę.
  – To – powiedział – nie jest zwykłe zawiniątko. To jest Jej bielizna osobista.
  Wyrzucił opakowanie i przyjrzał się jedwabnej, wykończonej koronkami bieliźnie. Kupiłem ją, kiedy pierwszy raz pojechaliśmy do Nowego Yorku, 9-10 lat temu. Nigdy jej nie założyła. Czekała z tym na jakąś specjalną okazję. Więc dobrze. Dzisiaj zdarzyła się ta odpowiednia okazja. Zbliżył się do łóżka i ułożył bieliznę przy Jej głowie, obok innych rzeczy. Wczoraj, po krótkiej chorobie, jego żona zmarła.
  Potem, patrząc w moją stronę, powiedział:
  – Nigdy nie zostawiaj niczego na specjalne okazje. Każdy dzień w Twoim życiu jest tą specjalną okazją. Nasze okazje już minęły. Nie warto było zostawiać wszystkiego na potem.
  Te słowa odmieniły moje życie. Teraz więcej czytam, a mniej sprzątam. Siadam na tarasie i rozkoszuję się urodą okolicy bez poczucia winy, że nie wypieliłam ogródka. Spędzam więcej czasu z moimi bliskimi i przyjaciółmi, a mniej pracuję. Zrozumiałam, że życie jest żródłem doświadczeń, które trzeba przeżywać w radości, a nie próbować przetrwać lub ścierpieć.
  Już niczego nie odkładam na potem. Piję codziennie z moich antycznych, kryształowych kieliszków. Zakładam nowe ubranie na zakupy w supersamie, jeżeli tylko zdecyduję, że mam na to ochotę. Nie zachowuję moich najlepszych perfum na specjalne imprezy, tylko używam ich codziennie, kiedy pragnę poczuć je na sobie."
  Bożena Figarska "Żyj z pasją".

  1. Klaudia Heintze

   Przejmujące. I takie prawdziwe.
   Takie trzymanie okruchów luksusu to często wspomnienie czasów niedostatku. Jakaś postać w książce zasypiała a kromką chleba przy łóżku… nie pamiętam, gdzie to było.
   Rozumiem to. Byłam biedna. Teraz codziennie przypominam sobie, że to minęło.
   Dziękuję Ci za ten komentarz <3

 3. Gwiazdkowa magia i cuda zdarzają się częściej niż nam się wydaje! Warunkiem by je dostrzec jest nasze otwarte i wrażliwe serce oraz umysł, by doceniać, to wszystko, co jest wokół nas, razem z uważnością na ludzi. Bowiem wszystko się może wydarzyć! Najważniejszym powodem, by niczego nie odkładać na później jest samo życie! To ono daje nam powód by być szczęśliwym, korzystać z niego w sposób jaki lubimy doceniając to, co mamy i szanując ludzi, świat. Tak żyję i staram się być wdzięczna za czas, który Los mi ofiarował. Słowa są po to, by wyrażać piękno, dobrą energię przekazywać dalej w świat, by miała szansę do nas wrócić zwielokrotniona.
  Klaudia, połączyła nas wspólna pasja do zapachów i perfum, ta moc kadzilano-mrocznych aromatów, to więź silna i drogocenna. Inspirowanie, wymiana myśli i emocji łączy silniej niż cokolwiek innego.
  To fantastycznie, gdy pasja tak łączy ludzi, mimo wielu upodobań. Dziękuję Ci za ten fenomen, który otworzyłaś i budujesz codziennie.
  Włoska radość życia, którą tak zabawnie sparafrazowałaś jest bliska mej duszy, w jej głębi jestem południową dziewczyną z słońcem w tle☀
  Przedstawiony przez Ciebie Kodeks⭐ złotych gwiazdek⭐, to magia i… jednocześnie coś zupełnie oczywistego, co stosuję na codzień. Ponieważ specjalna okazja jest każdego dnia, a radość płynąca z przyjemności jest zarówno łącząca i budująca, i bezcenna.
  Warto tworzyć świat na wzór tego, co dobre i piękne, szanując innych, ich wybory i wolność. Tym łatwiej oni uszanują nas, bo rzeczywistość i tak skrzeczy, zwykle bez naszego udziału czy chęci.
  Klaudio, przekazuję życzenia magicznych Świąt wypełnionych aromatem szczęścia i dobrych emocji🎄💝🎄

  1. Klaudia Heintze

   Prawda!
   To są rzeczy oczywiste i waśnie dlatego rzadko o nich mówimy. A czasem warto powiedzieć, napisać to, co przecież decyduje o tym, jakimi jesteśmy ludzi. Dla innyach, ale też dla siebie.
   I masz rację pisząc o tym, że czasem najważniejsze jest tylko (albo aż) to, żeby dostrzec to, co wokół nas. To jest chyba klucz do szczęścia – żeby dostrzegać rzeczy pozornie oczywiste, pozornie zwyczajne. one tyle radości dają.
   Cieszę się, ze Cię poznałam, że tu ze mną jesteś. Ze spotykamy się czasem na pachnących sabacikach i warsztatach i dzielimy radością i pozytywną energia. Bo pozytywnej energii masz tyle, że można nią akumulatory życiowe ładować.
   Wszystkiego, co najlepsze dla Ciebie. Zawsze!

 4. Pięknie napisane, nie można nic odkładać, sama tego nie lubię, chociaż łapię się na tym, że zostawiam na inne chwile. Próbuję to od pewnego czasu zmienić, lubię czuć swoje perfumy przez sen 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne wpisy

Najlepsze perfumy roku 2017

Robię to po raz dziesiąty. Podsumowuję rok. Pewne rzeczy się nie zmieniają – jak co roku zastrzegam, że wpis ten jest subiektywny, niezobowiązujący i służy

Czytaj więcej »

Baudelaire Byredo

 . I znów perfumy noszące imię, wobec którego nie potrafię pozostać obojętna. Poeta przeklęty, piewca brzydoty, mesjasz grzechu, trucizna dla duszy, wieczna udręka sumienia… Moralista

Czytaj więcej »